www.chatabana.sk
in english magyar Turistická ubytovňa v Nízkych Tatrách 
informácie o ubytovaní služby, ktoré ponúkame príležitosti na aktivity okolie turistikej ubytovne prezrite si fotoalbum ako a kde nás nájdete čo nenájdete inde
aktuálne poačasie
budova a areál rozpis izieb a sociálnych zariadení spoločenská miestnosť kuchyňa cenník
www.chatabana.sk  >  Ubytovanie  >  Budova a areál

zväčšiť z fotoalbumuV tejto oblasti bola kedysi skutočná banská podzemná šachta a budova slúžila na ubytovanie baníkov, ktorí sem prichádzali za prácou zo vzdialenejších miest. Po ukončení banskej činnosti prešla budova aj s priľahlými pozemkami do vlastníctva obce. Do súkromného vlastníctva bola odpredaná v roku 1995, kedy sa začala jej rekonštrukcia.

Ubytovňa má dve podlažia. Na prízemní sa nachádza veľká spoločenská miestnosť s krbom, kuchyňa, dve izby a hygienické zariadenia. V uzavretých priestoroch, ale nie na pevnej dlažbe spojenej s podlahou budovy, sa nachádza miestnosť s krbom a bufetom pre neubytovaných hostí, so športovými potrebami a tiež dreváreň. Na poschodí sa nachádzajú 4 izby a tiež hygienické zariadenia.

K budove patrí aj prekrytá vydláždená predná a bočná terasa s rozlohou približne 50 m2. Za ubytovňou i vedľa nej sú vytvorené ohniská, vhodné pre večerné táboráky a posedenie. Do areálu TU patrí aj rybník o rozlohe 14 árov s prekrásnym prostredím. Nachádza sa priamo za cestou a potokom asi 50 m od chaty.

V okolí turistickej ubytovne sa nachádza dostatok miesta na parkovanie pre osobné automobily i autobus v lete i v zime. Priamo pred chatou je neplatené ale i nestrážené parkovisko, ktoré sa využíva najviac a ktoré má kapacitu približne 8 osobných automobilov.
Aktuálne...