www.chatabana.sk
in english magyar Turistická ubytovňa v Nízkych Tatrách 
informácie o ubytovaní služby, ktoré ponúkame príležitosti na aktivity okolie turistikej ubytovne prezrite si fotoalbum ako a kde nás nájdete čo nenájdete inde
aktuálne poačasie
tipy v okolí
www.chatabana.sk  >  Okolie

zväčšiť z fotoalbumu Turistická ubytovňa Chata Baňa je situovaná v horskom prostredí na úpätí Národného Parku Nízke Tatry neďaleko obce Medzibrod v banskobystrickom kraji.

Priamo pod chatou sa nachádza prírodná rezervácia Mačková o rozlohe 42 ha. Je typickou ukážkou bukových a borovicových porastov na vápencovom podloží. Celá lokalita sa vyznačuje bohatým výskytom chránených a vzácnych druhov rastlín.
Nad chatou sa potom cez Hiadeľské sedlo dostanete na nedaľekú Prašivú, ktorá je už súčasťou najznámejšej hrebeňovky, cesty hrdinov SNP, ktorá sa tiahne v dĺžke 80 km od Kráľovej Hole až po Donovaly.

zväčšiť z fotoalbumu Z neďalekých obcí sú okrem už spomínaného Medzibrodu najatraktívnejšie Brusno s gotickým kostolom a malebným areálom Brusno-kúpele, Hiadeľ so zachovanou ľudovou architektúrou, Slovenská Ľupča so známym Ľupčianskym zámkom z 13. storočia a bývalé kráľovské mesto, dnes malebná osada Ľubietová na druhej strane Hrona.
Najbližšie mesto je Banská Bystrica, s mnohými historickými pamiatkami a pestrou ponukou kultúrnych podujatí. Leží, ako všetko tu naokolo, medzi kopcami a pýši sa jedným z najmalebnejších námestí a nespočetným množstvom terás.

Zo známych turistických a rekreačných oblastí by sme Vás radi upozornili na blízkosť rekreačných stredísk Tále, Chopok Juh, Šachtičky, či Donovaly. V okolí sa tiež nachádza niekoľko krásnych jasýň a nespočetné množstvo minerálnych prameňov.
Aktuálne...